Startują badania internetowe absolwentów, którzy kończyli naukę w roku 2019/2020

Pandemia nie pokrzyżowała planów realizacji badań internetowych z absolwentami szkół branżowych pierwszego stopnia, techników i szkół policealnych, z rocznika 2019/2020. Pierwsza fala została zrealizowana w okresie od marca do czerwca 2020 roku. Wówczas uczniów pytaliśmy o to na ile nauka (w tym różne formy praktycznej nauki zawodu) przygotowała ich do przyszłej pracy oraz o plany zawodowe i edukacyjne.

Pod koniec października 2020 roku uruchomiona została druga fala badania internetowego. Osoby uczestniczące wcześniej w tym badaniu jako uczniowie, zostały teraz zaproszone do wypełnienia kolejnej ankiety. W uruchamianym obecnie badaniu pytamy o sytuację zawodową po ukończeniu nauki i powracamy do kwestii przygotowania przez szkołę do pracy zawodowej. Ponadto zadajemy szereg retrospektywnych pytań o doświadczenia związane z nauką zdalną – kwestie, o które nie udało się zapytać w trakcie I fali badania, którą uruchomiono tuż przed wybuchem pandemii. Wyniki prowadzonych badań planujemy opublikować w I kwartale 2021 roku.